albireo albireo albireo albireo albireo albireo
albireo albireo albireo albireo
albireo
O nas
Oferta
Kursy
Galeria
Kontakt
albireo
Albireo
Astrologia
Mii Krogulska
Mii Krogulska
Iza Podlaska
Iza Podlaska

Czary.pl - Portal Magiczny

Astrologia
Astrologia jest bardzo starym systemem wróżebnym, który powstał z obserwacji nieba. Jest uniwersalnym alfabetem, zbiorem przemyślnie ułożonych i powiązanych ze sobą symboli, które od wieków fascynują człowieka i opisują oraz wyjaśniają jego życie na ziemi.

Nasz Układ Słoneczny składa się z wielu planet, planetoid i innych ciał niebieskich, które możemy dostrzec na niebie. W ciągu wieków astrologowie obserwowali wpływ tych ciał niebieskich na nasze życie i zauważyli, że nie wszystkie obiekty oddziałują tak samo i z podobną intensywnością na życie na Ziemi.

Starożytni astrologowie znali i używali w swoich diagnozach oraz przepowiedniach siedmiu planet: Słońce, Księżyc, Merkurego, Wenus, Marsa, Jowisza i Saturna. Słońce i Księżyc w astrologii są nazywane planetami, ale oczywiście są to światła, które różnią się swoją budową od planet. Taki zestaw planet był znany i używany aż do XVIII wieku, kiedy to w 1781 roku został odkryty Uran. Odkrycia dokonał astronom William Herschel. Następnym odkryciem była planeta Neptun, którą astronomowie dostrzegli na niebie w 1846 roku. Najnowszym odkryciem jest planeta Pluton, którą odkryto w 1930 roku w Obserwatorium We Flagstaff w Arizonie.

W ten sposób astrologowie znają obecnie dziewięć planet, które składają się na indywidualny horoskop człowieka. Nazwy wszystkich planet mają swoje źródło w greckiej mitologii, ponieważ to właśnie Grecy skodyfikowali i nadali wiedzy astrologicznej wymiar wyższej wiedzy.

Zodiak to sfera, która rozciąga się nad naszymi głowami na niebie, wykreślona przez starożytnych astrologów i astronomów, po obu stronach ekliptyki i jest podzielona na dwanaście równych stref - te strefy to znaki zodiaku. Odpowiadające kiedyś znakom zodiaku gwiazdozbiory przesunęły się z biegiem wieków na skutek ruchu ziemi wokół własnej osi, tak, że obecnie znaki zodiaku i gwiazdozbiory nie pokrywają się ze sobą. Astrologowie w swoich przepowiedniach wykorzystują położenie planet na tle zodiaku, a nie gwiazdozbiorów.

Dawni astrologowie podporządkowali poszczególne znaki różnym formom życia i typom charakterów ludzkich. Zodiak jest więc systemem znaków, który odzwierciedla to, co jest kosmiczne i uniwersalne w człowieku i w innych formach życia na ziemi.

Zodiak jest przedstawiamy w formie koła i składa się z 12 znaków zodiaku, które przyporządkowane są czterem żywiołom (zwanych czasem elementami) i trzem jakościom. Cztery żywioły to ogień, ziemia, powietrze i woda. Starożytni uznali je za główne składniki wszechświata. Z koncepcji tej korzystali także średniowieczni magowie i alchemicy. Dziś od określenia jakości i żywiołów rozpoczynamy interpretację horoskopu.

Horoskop jest szczególnym rodzajem mapy nieba, którą sporządza się dla wybranego wydarzenia. Mogą być to urodziny, zawarcie umowy lub inny ważny dla człowieka moment. Aby obliczyć horoskop niezbędna jest znajomość daty, miejsca oraz godziny wydarzenia. Astrolog korzysta ze specjalnych tablic astronomicznych, zwanych efemerydami i tablicami domów. Ponieważ znaki zodiaku i planety mają dla astrologa symboliczne znaczenia, nie jest możliwe dokładne przewidzenie wszystkiego, co się wydarzy.

Dziś astrologowie szukają pomyślnych cykli i szczególnie ważnych dat, które mogą przynieść zmianę istniejącej sytuacji. Dobrze sporządzony horoskop pozwala opisać charakter danego wydarzenia i zawsze ma charakter prognozy, a nie jednoznacznej diagnozy sytuacji, co jest domeną wyroczni. Dziś na świece nadal powstają stowarzyszenia, w których pasjonaci i historycy na nowo interpretują znaczenia starych astrologicznych tekstów. Choć dziś nikt nie sprzedaje majątku na wieść o nadlatującej komecie, to warto poznać dawne przestrogi i obserwacje, bo czasami wiele zależy od szczęśliwego zbiegu okoliczności.

Więcej na temat astrologii i innych systemów wróżebnych w naszym portalu internetowym www.czary.pl.albireo
albireo
albireo
galeria galeria

Konferencja astrologiczna w Yorku - Iza Podlaska i Miłka Krogulska   Konferencja astrologiczna w Yorku - Robert Hand

Konferencja astrologiczna w Yorku - prezes Brytyjskiego Towarzystwa Astrologicznego   Konferencja astrologiczna w Yorku - kampus

Konferencja astrologiczna w Yorku - Andre Barbault   Konferencja astrologiczna w Yorku - Adrian Ross Duncan

Zdjęcia z konferencji Brytyjskiego Stowarzyszenia Astrologicznego, w której uczestniczyłyśmy w dniach 30.X - 4.IX.2005

York, Wielka Brytania

O firmie  Oferta  Kursy  Galeria  Kontakt  Albireo  Astrologia

© 1999-2007 Albireo, Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska